צמחי הבית שלנו הם גם יפים וגם מטהרי אוויר

המציאות בשנים האחרונות היא שכולנו שוהים מרבית היום בחללים סגורים. השהייה בחדר סגור שעות רבות יכולה לגרום לכאבי ראש, עייפות, יובש, גירויים בעור וקשיי נשימה. לכן מומלץ לפתוח חלונות לשאוף אוויר צח, ומאוד מומלץ להכניס צמחים שיתרמו להרגשה הטובה. 

צמחי הבית לא רק יפים! במחקרים שנעשו, גילו שלצמחים רבים יש תכונות המאפשרות טיהור האוויר וספיגה של חומרים רעילים וגזים הנפלטים בסביבתינו. 

בחללים הפנימיים בהם אנו חיים יש כימיקלים רעילים הנמצאים בווילונות, אריגים, שטיחים, צבעים, ציוד מחשב, מוצרי חשמל ועוד. 

ניסויים הראו שקיימים צמחי בית שיכולים לנקות ביעילות את החלל מרעלים, על ידי כך שהם קולטים אדים רעילים ומשחררים חמצן בחזרה לאוויר. חלקם סופגים ריחות ואדים בנוסף לכך שהם מעלים את רמות החמצן המזינות בחדר ועוזרים לשינה טובה.

הרי ידוע שהצמחים הם הריאות של כדור הארץ! הצמחים מייצרים חמצן, שבלעדיו לא היו יכולים להתקיים חיים על פני כדור הארץ. בזכות תהליך הפוטוסינתזה בו הצמח קולט פחמן דו חמצני ופולט חמצן, בעזרת אור היום.

כל הגורמים האלה יחד, משפיעים על איכות האוויר שאנו נושמים בבית ובעבודה. 

אל תאמינו למיתוס שאסור להכניס צמחים לחדר השינה! כמות הפחמן הדו חמצני שצמחים פולטים בלילה בתהליך הפוטוסינתזה היא ממש מזערית. הצמחים הם מסנני האוויר הכי ותיקים והכי ידידותיים לאדם על פני כדור הארץ.

ישנם צמחים היכולים לספוג את הפחמן הדו-חמצני ולפלוט חמצן גם במהלך הלילה. אנשים הסובלים ממחסור בשעות שינה ויש להם בעיות להירדם יכולים ליהנות משיפור השינה עקב כך.

צירפנו מספר צמחים הידועים ביכולות שלהם לשיפור האוויר בבית:

 

סנסיווריה – 

צמח הסנסיווריה  פולט יותר חמצן בלילה מאשר ביום, זה משפר את איכות האוויר של החדר וגורם לגוף לנשום ביתר קלות, הוא ידוע גם כמטהר רעלים המשתחררים מווילונות, רהיטים, דבקים ועוד.
 
 
 
 
 
 

קיסוס – 

קיסוס הוא אחד הצמחים הטובים (והקלים לגידול) לשיפור איכות האוויר. הקיסוס סופג את הרעלים שבאוויר ופולט חמצן בריא שעוזר לגוף שלכם. קיסוס החורש יכול להפחית את העובש שנמצא באוויר.
 
 
 
 
 
 
 

 

פיקוס הגומי – 

עליו רחבים וצבעוניים ,צמח גדול וחזק המצטיין בספיגת הגזים הרעילים המשתחררים מחומרי ריהוט רבים כולל שטיחים מסוימים, ודבקים המצויים ברהיטי הבית.
 
 
 
 
 
 
 
 

ירקה – צמח העכביש – 

צמח עמיד ביותר ואינו דורש טיפול מיוחד. הירקה  מתפתח מהר עם שלוחות היוצאות מהצמח ונשלחות מטה, פורח בפרחים לבנים קטנים .
הירקה  עוזרת לטהר את האוויר וסופגת את מרבית הכימיקלים הנמצאים בחומרי ניקוי ביתיים.

 

 

 

 

פוטוס – 

מהצמחים הבולטים בתכונות טיהור האוויר. זהו צמח עמיד במיוחד, גדל מהר ויוצר שלוחות רבות המשתפלות מטה. אינו דורש תנאים מיוחדים, יסתפק במעט אור ומים.

 

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. דור

    ממש מעניין ומרתק

כתיבת תגובה